پرورش و اصلاح نژاد سیاسی اوباما اوباما

پرورش و اصلاح نژاد: سیاسی اوباما اوباما دوشنبه دانشگاه باراک اوباما ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ دستور استقرار نیرو در مرز آمریکا – مکزیک را امضا کرد

مقامات اعلام کردند، رئیس‌جمهور آمریکا دستور استقرار نیرو در مرز آمریکا – مکزیک را به منظور مبارزه با مهاجرت غیرقانونی امضا کرد. 

ترامپ دستور استقرار نیرو در مرز آمریکا – مکزیک را امضا کرد

ترامپ دستور استقرار نیرو در مرز آمریکا مکزیک را امضا کرد

عبارات مهم : امنیت

مقامات اعلام کردند، مدیر جمهور آمریکا دستور استقرار نیرو در مرز آمریکا مکزیک را به منظور مبارزه با مهاجرت غیرقانونی امضا کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، کریستین نیلسن، وزیر امنیت ملی آمریکا پیش از امضای این دستور به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا دستور داده که وزارت دفاع و وزارت امنیت ملی با فرمانداران جهت استقرار گارد ملی در مرز جنوب غربی کشورمان به منظور کمک به گشت زنی های مرزی همکاری کنند.

وی گفت که مقامات مربوطه در حال بررسی شرح این مساله هستند، ولی او هیچگونه جزئیاتی درخصوص اینکه چه تعداد نیرو در مرز آمریکا مکزیک مستقر خواهند شد، ارائه نکرد.

ترامپ دستور استقرار نیرو در مرز آمریکا – مکزیک را امضا کرد

اما وزارت خارجه مکزیک اعلام کرده که نیلسن به لوئیس ویدگارای، وزیر امور خارجه مکزیک گفته که این نیروها نه مسلح هستند و نه وظایف گشت زنی متداول را انجام می دهند، بلکه تنها از کارها وزارت امنیت ملی حمایت می کنند.

داگ دیوسی، فرماندار آریزونا در حمایت از این تصمیم دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: آریزونا از استقرار گارد ملی در این مرز استقبال می کند. واشنگتن مدت ها این مساله را نادیده گرفته بود در حالی که حمایت و کمک در این زمینه کاملا مورد نیاز و مهم بود. جهت آریزونا تمامی این مساله به امنیت عمومی مربوط می شود.

مقامات اعلام کردند، رئیس‌جمهور آمریکا دستور استقرار نیرو در مرز آمریکا – مکزیک را به منظور مبارزه با مهاجرت غیرقانونی امضا کرد. 

این در حالی است که دونالد ترامپ در اطلاعیه ای غیرمنتظره اعلام کرد آمریکا تا وقت ساخت دیوار در مرز آمریکا مکزیک از ارتش جهت تضمین امنیت این مرز استفاده خواهد کرد.

وی در کاخ سفید گفته بود: ما با استفاده از ارتش از مرزمان حفاظت خواهیم کرد و این یک گام بزرگ هست. ما در گذشته چنین کاری انجام ندادیم و خیلی به این مساله توجه نکرده بودیم.

واژه های کلیدی: امنیت | مکزیک | آمریکا | آریزونا | وزارت دفاع | وزارت خارجه | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs