پرورش و اصلاح نژاد سیاسی اوباما اوباما

پرورش و اصلاح نژاد: سیاسی اوباما اوباما دوشنبه دانشگاه باراک اوباما ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل دعوت ما به مذاکره جهت حل بحران خلیج‌فارس «چکِ سفید امضا نیست» / وزیر خارجه قطر

وزیر خارجه قطر می‌گوید دعوت این کشور به‌منظور حل بحران در شورای همکاری خلیج‌فارس به مانند «چکِ سفید امضا نیست که شروطی جهت آن تحمیل شود.»

دعوت ما به مذاکره جهت حل بحران خلیج‌فارس «چکِ سفید امضا نیست» / وزیر خارجه قطر

وزیر خارجه قطر: دعوت ما به مذاکره جهت حل بحران خلیج فارس «چکِ سفید امضا نیست»

عبارات مهم : سیاست

وزیر خارجه قطر می گوید دعوت این کشور به منظور حل بحران در شورای همکاری خلیج فارس به مانند «چکِ سفید امضا نیست که شروطی جهت آن تحمیل شود.»

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر، روز گذشته در نشستی در دانشگاه «قطر» با عنوان «بحران خلیج فارس و تحولات سیاسی در قطر»، بار دیگر بر موضع ثابت و اصولی دوحه جهت حل بحران در شورای همکاری خلیج فارس از طریق گفت وگو، تأکید کرد.

وزیر خارجه قطر گفت: «دعوت قطر جهت گفت وگو به عنوان راهکاری جهت حل بحران، چکِ سفید امضا نیست که در آن شروطی تحمیل شود.»

دعوت ما به مذاکره جهت حل بحران خلیج‌فارس «چکِ سفید امضا نیست» / وزیر خارجه قطر

وی افزود: «ما آماده گفت وگو و بحث راجع به نگرانی ها، طبق قوانین بین المللی و بدون خدشه وارد کردن به حاکمیت قطر و اراده ملت آن، هستیم. ما معتقدیم این عوامل، منطقی هستند هر زمانی که دولت های محاصره کننده( با مذاکره) موافقت کنند ما حضور داریم.»

بحران در شورای همکاری خلیج فارس بعد از آن شکل گرفت که عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر در 5 ژوئن 2017 با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، روابط دیپلماتیک و اقتصادی ارزش با این کشور را قطع کرده اند. در مقابل، دوحه با رد کردن این اتهام، به شکل علنی و از طریق کویت و تعدادی از مسئولان کشورهای غربی و روسیه و دیگران، ائتلاف تحریم کننده را به گفت وگو جهت حل و فصل بحران فراخواند ولی این درخواست تا این لحظه پاسخ داده نشده است.

وزیر خارجه قطر می‌گوید دعوت این کشور به‌منظور حل بحران در شورای همکاری خلیج‌فارس به مانند «چکِ سفید امضا نیست که شروطی جهت آن تحمیل شود.»

وزیر خارجه قطر علت این بحران را «جهش هایی ( بدون اشاره به آنها) در سیاست های دولت های محاصره کننده» خواند و گفت: «از این رو، این کشورها جهت اعمال سیاست های ارزش به بحرانی ساختگی و دشمنی وهمی متوسل شدند که آن دشمن، با نهایت تاسف قطر است.»

وی خاطرنشان کرد که محاصره قطر مرتبط با رغبت کشورهای محاصره کننده به بسط نفوذشان و اجرای سیاست های منطقه ایشان است.

واژه های کلیدی: سیاست | مذاکره | شورای همکاری خلیج فارس | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs