پرورش و اصلاح نژاد سیاسی اوباما اوباما

پرورش و اصلاح نژاد: سیاسی اوباما اوباما دوشنبه دانشگاه باراک اوباما ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی فردی که یک روز سابقه اجرایی ندارد ادعا می کند که فلان کار را می کنم / جهانگیری

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه حل پرسشها نیازمند تصمیم گیری عاقلانه ومدیران کارکشته و دارای سابقه عملکرد هست، اظهار کرد: فردی که یک روز سابقه کار اجرایی

فردی که یک روز سابقه اجرایی ندارد ادعا می کند که فلان کار را می کنم / جهانگیری

جهانگیری: فردی که یک روز سابقه اجرایی ندارد ادعا می کند که فلان کار را می کنم

عبارات مهم : ایران

معاون اول مدیر جمهور با تاکید بر اینکه حل پرسشها نیازمند تصمیم گیری عاقلانه ومدیران کارکشته و دارای سابقه عملکرد هست، اظهار کرد: فردی که یک روز سابقه کار اجرایی ندارد ادعا می کند که فلان کار را انجام می دهد؛ با چه سابقه ای چنین حرفی میزنی؟ آیا در جایی که بودی کارهایی که باید را، انجام دادی؟

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول مدیر جمهور صبحگاه امروز در آیین خدمت رسانی آب و برق به دِه که درسالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد با تاکید براینکه وظیفه ما خدمت رسانی به مردم است و آنها ما را منصوب کرده اند که خدمات خود را در زمانی مناسب و با ارزانترین روشهای ممکن به مردم ارائه دهیم اظهار کرد: مدیران نباید در هیچ مقطعی منتی بر مردم داشته باشند و اگر کار خوبی انجام داده باشند مدیران خو بی هستند که به وظایف خود به درستی عمل کرده اند و چنانچه که خوب عمل نکرده و منابع کشور را هدر داده باشند باید در پیشگاه خدا و ملت پاسخگو باشند.

فردی که یک روز سابقه اجرایی ندارد ادعا می کند که فلان کار را می کنم / جهانگیری

وی همچنین با بیان اینکه در مقطعی از تاریخ دولت را در اختیار گرفتیم که پرسشها کشور در بسیاری از زمینه ها زیاد بود خاطر نشان کرد: در زمانی که دولت را تحویل گرفتیم خیلی ازکمبودها وجود داشت و گرانی زیادی بر کشور تحمیل شده است بود. همچنین سوء مدیریت و ندانم کاری ها و عدم تسلط مدیر بر حوزه مدیریت خود باعث شده است بود که با وجود سردادن شعارهای برطرف محدودیت اوضاع روستاییان کشور روز به روز بدتر شود.

معاون اول مدیر جمهور گفت: در سال 92 سفره مردم روستایی در اثر تورم و رشد منفی اقتصاد 35 درصد نسبت به قبل کوچکتر شده است بود. همچنین سفره مردم شهری نیز 25 درصد در مقایسه با قبل کوچکتر شده است بود.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه حل پرسشها نیازمند تصمیم گیری عاقلانه ومدیران کارکشته و دارای سابقه عملکرد هست، اظهار کرد: فردی که یک روز سابقه کار اجرایی

جهانگیری با بیان اینکه در سال 92 مردم زمانی که سفره خود را نسبت به سالهای 83 تا 85 مقایسه می کردند می دیدند که با وجود حرفهایی که گفته می شود سفره ارزش کوچکتر شده است است ،افزود: علت کوچک شدن سفره مردم آن بود که زمانی که گفته می شد تورم 40 درصد هست، تورم مواد خوراکی 57 درصد بود و این میزان تورم در زندگی مردم عادی و همچنین روستاییان تاثیر بسیار بیشتری داشت.

وی با انتقاد از اوضاع بیکاری در کشور در سالهای گذشته خاطر نشان کرد: در ابتدای دولت یازدهم بیکاری با اوضاع نامناسبی مواجه بود. تعداد شاغلین سال 84 برابر بود با تعداد شاغلین سال 91 و این یعنی خالص شغل ایجاد شده است در دو دوره دولت قبل صفر بوده هست. شرایط خدمات رسانی که یکی از مهمترین خدماتی که باید به مردم ارائه می شد آب و برق بود، در اوضاع مناسبی قرار نداشت.

معاون اول مدیر جمهور اظهار کرد: مهمترین مسئله ما این است که مدیران باید بدانند که مسئله واقعی چیست؟ راهکار چگونه است و چه کسی قادر است که پرسشها را با راهکارهای موجود برطرف نماید. نباید به حرفها وشعارها گوش داد؛ چراکه سابقه مدیران نشان می دهد که آیا آنها می توانند به وعده هایی که می دهند عمل کنند و آیا آنها در گذشته کاری مهم و پیچیده و اساسی جهت کشور انجام داده اند یا خیر.

فردی که یک روز سابقه اجرایی ندارد ادعا می کند که فلان کار را می کنم / جهانگیری

جهانگیری با بیان اینکه به فضل الهی به هر بخش که نگاه می کنیم از بحران ها عبور کرده ایم خاطر نشان کرد: در بخش سیاست خارجی شاهد بودیم که فضای کشور عزیزمان ایران هراسی و کشور عزیزمان ایران ستیزی در صورتی که کشور عزیزمان ایران به عنوان کشوری تمدن ساز در دنیا مطرح بود از بین رفت.

وی ادامه داد: در ابتدای دولت به علت ایرانی بودن مردم نمی توانستند در بانکهای خارج از کشور حساب بانکی داشته باشند. همچنین فشار ها علیه کشور عزیزمان ایران به گونه ای زیاد شده است بود که بسیاری فکر میکردند هیچ چیز حریف اتحاد شش قدرت دنیا علیه کشور عزیزمان ایران نمی شود ولی ملت متحد، مسئولان عاقل ،دانا و توانا با جلب حمایت رهبری توانستند یکی از پیچیده ترین پرونده های دنیا را با گفت وگو حل کنندو در نتیجه آن امروز همه کشور عزیزمان ایران را دوست دارند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه حل پرسشها نیازمند تصمیم گیری عاقلانه ومدیران کارکشته و دارای سابقه عملکرد هست، اظهار کرد: فردی که یک روز سابقه کار اجرایی

وی با اشاره به ایجاد ثبات در بازار سکه و ارز اظهار کرد: امروز چهارسال است که قیمت دلار با وجود کم کردن زیاد قیمت نفت تکان نمی خورد در شرایطی که از این 4 سال کشور 3 سال را در تحریم قرار داشت. این ثبات و آرامش در اقتصاد در دوره تحریم و با اعتماد مردم به مسئولان بازگشت. در این دولت امید در مردم زنده شد و اعتماد آنها به مسئولین زیاد کردن یافت.

جهانگیری گفت: دولت یازدهم تلاش کرد که در بخش سیاست همه کسانی که رودرروی هم قرار داشتند را در یک مسیر قرار دهد و دعواها را کم کند. آنهم در شرایطی که به افشاگری مقامات علیه بکدیگر رسیده بود و حتی مدیر جمهور در مجلس علیه مدیر مجلس اقدام به پخش نوار می کرد.

فردی که یک روز سابقه اجرایی ندارد ادعا می کند که فلان کار را می کنم / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور تاکید کرد: دولت یازدهم در کشور آرامش سیاسی ایجاد کرد و مردم و جریانات سیاسی وهمچنین دستگاههای حکومتی را با هم رفیق کرد؛ چراکه اعتقاد است وظیفه دولت فراهم کردن شرایط جهت حل پرسشها کشور است.

جهانگیری با بیان اینکه دولت یازدهم به معنای واقعی به عدالت باور داشت و به محرومان پیگیری کرد افزود: جهت ما قابل پذیرش نبود که همه استان ها از گاز برخوردار باشند ولی عده ای بگویند که سیستان و بلوچستان نیازی به گاز ندارد. در بدترین شرایط منابع پولی گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان را انجام داد. ما همچنین موفق شدیم در طول دولت یازدهم بدون تخصیص داده شده است از بودجه دولت، به نه هزار دِه گازرسانی انجام دهیم و تعداد روستاهای دارای گاز را به 14 هزار برسانیم.

وی همچنین با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در بخش نیرو و تجهیز شهرها و روستاها به آب و برق گفت: جرات کنند و نمودارهای مربوط به کارها دولت را انتشار دهند. دولت یازدهم در سال 95 زیاد از مجموع هشت سال دولت قبل به روستاها آب رسانی کرد.

به گزارش ایسنا، معاون اول مدیر جمهور در بخش های دیگری از آیین خدمت رسانی آب و برق به روستاها با اشاره به تعاملات دولت و مجلس در جهت ارائه خدمات و تسهیلات به روستاییان خاطر نشان کرد: با کمک مجلس شورای اسلامی تصمیمی راجع به بدهکاریهای وامهای روستاییان اتخاذ شد که بر این اساس تصویب شد که جرائم و سود بانکی وامهای زیر صد میلیون تومان از روستاییان دریافت نشود و آنها صرفا مبلغ دریافتی را بازپرداخت کنند. با اجرای این تصمیم تا امروز بیش از 150 هزار پرونده مختومه شده است است.

جهانگیری همچنین با اشاره به سایر کارها انجام شده است از سوی دولت تصریح کرد: دولت با جرای طرح سلامت کاری کرد که هیچ بیماری جز زحمت بیماری هیچ زحمت دیگری نداشته باشد. همچنین در دولت تصویب کردیم که هر سال 20 هزار مسکن روستایی ایجاد شود. راجع به استخدام 33500 بهیار در روستاهای سراسر کشور نیز لایحه ای در دولت یازدهم به تصویب رسید.

وی همچنین با اشاره به اوضاع منطقه از لحاظ امنیتی با تاکید بر اینکه امروز کشور عزیزمان ایران کانون امنیت منطقه محسوب می شود گفت: ماشین اقتصاد کشور عزیزمان ایران در حال شروع حرکت خود است و باید تلاش کنیم که نگذاریم این ماشین به دره برود. باید زندگی مردم وضع بهتری داشته باشد و رفاقت های سیاسی خیلی عمیق شوند تا فرزندان امام و رهبری دور هم جمع شوند.

معاون اول مدیر جمهور تصریح کرد: مهمترین خبر اقتصاد مقاومتی این است که انسجام داخلی به حد اعلای خود برسد.

وی با بیان اینکه حل پرسشها کشور نیازمند تصمیم گیری عاقلانه و مدیران کارکشته و دارای سابقه عملکرد است اظهار کرد: هرکسی که ادعا دارد می تواند عملکرد خود را با عملکرد وزارت نیروی دولت یازدهم مقایسه کند. فردی که یک روز سابقه اجرایی ندارد و حتی به یک دِه برق رسانی نکرده است ادعا می کند که فلان کار را انجام می دهد؛ با چه سابقه ای چنین حرفی می زنی؟ آیا در جایی که بودی کارهایی که باید را انجام می دادی؟

وی با تاکید بر اینکه وزارت نیرو کارنامه خوبی دربخش آب وبرق دارد گفت: امروز کشور عزیزمان ایران سازنده نیروگاه است در صورتیکه عده ای حتی نمی دانند نیروگاه ساز یعنی چه. امروز وزارت نیرو به توانمندی بزرگی دست یافته و میتواند در کشورهای دیگر نیروگاه بسازد.

جهانگیری در آخر با اشاره به رتبه اقتصادی کشور عزیزمان ایران در دنیا اظهار کرد: امروز کشور عزیزمان ایران بزرگ شده است و جزء 18 اقتصاد دنیا هست. ولی عده ای هنوز کوچک مانده اند و کشور عزیزمان ایران را کوچک می دانند و آن را پایین می آورند اگر می توانستیم کشور عزیزمان ایران بزرگ را اداره کنند این گوی و این میدان.

به گزارش ایسنا، در این مراسم همچنین غلامرضا تاجگردون مدیر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به بیان سخنانی راجع به خدمات انجام شده است در دولت یازدهم در حوزه نیرو پرداخت و خاطر نشان کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که سرمایه گذاری های ابتدای انقلاب در زمینه های آب و برق وبه خاص آب روستایی بعد از حدود چهل سال به علت فرسودگی بسیاری از مناطق روستایی کشور را به مشکلی جدی روبرو کرده است.

وی با تاکید بر اینکه خشکسالی های اخیر در مناطق متفاوت کشور، عملا منابع آبی کشور را با فرسایشی جدی مواجه کرده است خاطر نشان کرد: متاسفانه در دوره ای که از نظر درآمدهای ارزی دوره ای طلایی بود دوره بدی داشتیم و اقداماتی که باید در زمینه زیرساخت های روستایی انجام می شد انجام نشد.

تاجگردون با بیان اینکه به علت شرایط بسیار نامناسب روستاها این ضرورت احساس می شد که دولت و مجلس با رویکرد تازه اقداماتی جدی راجع به روستاها انجام دهند، اظهار کرد: امروز دولت و مجلس در شرایطی کنار هم قرار دارند که بدون دغدغه و حاشیه مسایل مربوط به روستاها به خاص آب روستاها را برطرف کرده اند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: در اوج منابع انرژی کشور در سال های 85 و 86 اعتبارات آب روستایی 100 الی 150 میلیارد تومان بود و در این شرایط شعار محرومیت زدایی سر داده می شد. ولی امروز این عدد به 1300 میلیارد تومان زیاد کردن یافته است.

تاجگردون با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت ماه سال جاری، گفت: من هنگامی که که می بینم تعدادی از سران نظام در تلویزین می نشینند و در شرایطی که خدمت رسانی به دورترن نقاط کشور انجام می شود سیاه نمایی می کنند تأسف می خورم.

وی افزود: شهادت می دهم که دولت یازدهم در هیچ شرایطی به فکر اتلاف منابع کشور نبوده و نخواهد بود.

وی اظهار کرد: کاری که در زمینه توسعه روستاها و آب و برق انجام شده است است نهضتی بی حاشیه و بی شعار است که با تدبیری که دولت ارایه کرده است و همراهی مجلس با دولت فضایی آرام جهت به ثمر رسیدن برنامه های خوب توسعه ای در کشور حاصل شده است است.

تاجگردون تأکید کرد: من به عنوان یک اصلاح طلب که به اصلاح طلب بودن خود افتخار می کنم، خوشحال هستم که با شعار اعتدال خدمت را آنطور که زیبنده مردم است اجرایی می کنیم.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | جهانگیری | دولت یازدهم | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs