پرورش و اصلاح نژاد سیاسی اوباما اوباما

پرورش و اصلاح نژاد: سیاسی اوباما اوباما دوشنبه دانشگاه باراک اوباما ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات الگوی لیونل مسی چه بازیکنی است؟

بر اساس صحبت‌های مسی، هافبک پیشین والنسیا و تیم ملی فوتبال آرژانتین الگوی ستاره آرژانتینی اوست. 

الگوی لیونل مسی چه بازیکنی است؟

الگوی لیونل مسی چه بازیکنی است؟

عبارات مهم : لالیگا

بر اساس صحبت های مسی، هافبک پیشین والنسیا و تیم ملی فوتبال آرژانتین الگوی ستاره آرژانتینی اوست.

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، پابلو آیمار در شروع قرن ۲۱ نمایش فوق العاده ای در والنسیا داشت و توانست دو جام را در لالیگا فتح و یک بار فینال لیگ قهرمانان را تجربه کند. جادوگر مستایا با وجود اینکه دو سال پیش از فوتبال خداحافظی کرد ولی نام او چند ماه پیش در فهرست تیم استودیانتس ریوکوارتو قرار داده شد و اکنون به عنوان دستیار کودت آشنا می شود.

الگوی لیونل مسی چه بازیکنی است؟

درخشش در ریورپلاته

آیمار با پیوستن به تیم جوانان ریورپلاته به سرعت پیشرفت کرد و به یکی از بازیکنان آینده دار آرژانتینی تبدیل شد. نخستین بازی اش را با پیراهن ریورپلات در ۱۱ آگوست ۱۹۹۶ انجام داد. در نخستین فصل توانست چهار گل جهت تیمش به ثمر برساند. در روزهای نخست تلاش داشت که سرمربی را راضی کند تا به او وقت بیشتری بدهد. او به آسانی بازیکنان بزرگ حاضر در لیگ را دریبل می کرد و ضربات خود را به سمت دروازه حریفان می زد. او توانست با بازیکنان بزرگی همچون انزو فرانچسکولی، مارسلو سالاس، سانتیاگو سولاری، مارسلو اسکودرو، مارچلو گایاردو، دیگو پابلو سورین، بریسو، خوان پابلو آنخل، ال مونو بورگوس و بونانو در ریورپلاته بازی کند. آیمار در نهایت به ترکیب مهم راه پیدا کرد و در سال ۱۹۹۹ عالی ترین نمایش خود را نشان داد. او توانست در ۳۲ بازی ۱۳ گل به ثمر برساند و به همراه خاویر ساویولا نقش اساسی درقهرمانی تیمشان در سال ۲۰۰۰ داشته باشد.

بر اساس صحبت‌های مسی، هافبک پیشین والنسیا و تیم ملی فوتبال آرژانتین الگوی ستاره آرژانتینی اوست. 

ورود به والنسیا

والنسیا در فصل نقل و انتقالات زمستانی سال ۲۰۰۱ آیمار را با قراردادی به ارزش ۲۱ میلیون یورو از ریورپلاته خرید. در آن وقت والنسیا در جایگاه دوم لالیگا قرار داشت و تنها رئال مادرید بالاتر از این تیم بود. آیمار نخستین بازی اش را جهت والنسیا برابر منچستریونایتد در ۱۴ فوریه ۲۰۰۱ در لیگ قهرمانان اروپا انجام داد. این هافبک آرژانتینی ۱۸ بازی را در نیم فصل انجام داد که ۱۴ بار از ابتدا به میدان رفت. او برابر لاس پالماس نخستین بازی اش را در لالیگا انجام داد و دو گل به ثمر رساند. همچنین دوبار برابر رئال سوسیداد گلزنی کرد.

الگوی لیونل مسی چه بازیکنی است؟

آیمار در فینال لیگ قهرمانان برابر بایرن مونیخ در ترکیب مهم حضور داشت ولی هکتور کوپر در بین دو نیمه او را تعویض کرد و داوید آلبدا را به میدان فرستاد تا میانه میدان تقویت شود. والنسیا در قهرمانی ناکام ماند. آیمار بعد از لالیگا جام جهانی کره و ژاپن را در سال ۲۰۰۲ تجربه کرد. او در مجموع پنج فصل جهت والنسیا بازی کرد و به عنوان بازیکن خلاق این تیم آشنا شد. این هافبک آرژانتینی با وجود ضرب دیدگی ها و ضعف در کار دفاعی محبوبیت زیادی در این تیم و بین هواداران به دست آورد. در نخستین فصل کامل، والنسیا با هدایت رافائل بنیتس قهرمان لالیگا شد. او ۳۹ بازی (۳۳ لالیگا و ۶ جام یوفا) انجام داد و توانست ۶ گل به ثمر برساند.

بر اساس صحبت‌های مسی، هافبک پیشین والنسیا و تیم ملی فوتبال آرژانتین الگوی ستاره آرژانتینی اوست. 

فصل بعد در گلزنی بهتر عمل کرد و در ۴۴ بازی ۱۱ گل به ثمر رساند ولی در فصل ۰۴-۲۰۰۳ روند نزولی پیدا کرد با این حال والنسیا فاتح لالیگا و جام یوفا شد. ضرب دیدگی های زیاد باعث شد با وجود این که هنوز یک سال از قراردادش باقی مانده بود، در فصل ۰۷-۲۰۰۶ والنسیا را ترک کند. او یک سال پیش از این جام جهانی آلمان را با تیم ملی آرژانتین تجربه کرده بود.

سقوط به همراه رئال ساراگوسا و فتح عناوین با پیراهن بنفیکا

الگوی لیونل مسی چه بازیکنی است؟

جادوگر آرژانتینی لالیگا را ترک نکرد و با رئال ساراگوسا قرارداد امضا کرد. این کلوب اسپانیایی جهت این جابه جایی ۱۱ میلیون یورو هزینه کرد. او در نخستین فصل ۳۵ بازی انجام داد و توانست پنج گل به ثمر برساند. ساراگوسا فصل را با رتبه ششم به آخر رساند ولی در فصل بعد همه چیز عوض شد. دوباره پرسشها جسمانی به سراغ آیمار آمد و او توانست تنها ۲۵ بار جهت تیمش به میدان برود که تنها ۱۸ بازی در ترکیب مهم قرار داشت. فصل به بدترین شکل ممکن جهت ساراگوسا به آخر رسید و این تیم به دسته پایین تر سقوط کرد. بعد از این اتفاق بنفیکا بازیکن آرژانتینی را با قراردادی به ارزش ۷.۵ میلیون یورو خرید. در پرتغال توانست دوباره به عالی ترین سطح خود بازگردد و چهار فصل درخشان را پشت سر بگذارد. آیمار در ۱۷۸ بازی با عقاب ها ۱۷ گل به ثمر رساند و ۴۰ پاس گل داد. او در پنج سال توانست چهار قهرمانی در لیگ پرتغال را تجربه کند.

بازگشت به آرژانتین

پس از ماجراجویی کوتاه مدت در تیم جوهور مالزی، این بازیکن آرژانتینی به کشورش بازگشت و دوباره پیراهن ریورپلاته را بر تن کرد. ضرب دیدگی از ناحیه زانو راست و عمل جراحی باعث شد که ابتدای فصل را از دست بدهد. او تنها توانست دو بازی جهت ریورپلاته انجام بدهد و در نهایت بعد از یک ماه خداحافظی اش را از فوتبال اعلام کرد. آیمار جهت آلبی سلسته ۷۹ بار به میدان رفت و توانست ۱۷ گل به ثمر برساند و ۱۲ پاس گل بدهد.

نزدیک به دو سال از خداحافظی آیمار گذاشته بود که نامش در فهرست استودیانتس ریو کوارتو جهت کوپا لیبرتادورس دیده شد. او هرگز جهت این تیم بازی نکرد و سرمربی این تیم اعلام کرد که تنها نام آیمار جهت دلگرمی تیم در فهرست قرارداده شده است بود. آیمار دوره های مربیگری را گذارند و اعلام کرد به عنوان دستیار کودت در دنیا فوتبال حضور خواهد داشت. با این حال از او به عنوان دستیار خورخه سامپائولی در تیم ملی آرژانتین یاد می شود و تا ۱۰ روز دیگر بعد از معرفی سرمربی تازه آلبی سلسته این عنوان مشخص خواهد شد. آیمار همچنین سفیر ستاره های فیفا است و دو ماه پیش به کره جنوبی سفر کرد تا قرعه کشی جام جهانی زیر ۲۰ سال را به همراه مارادونا انجام دهد.

الگوی لیونل مسی

لیونل مسی هر لحظه اعلام کرده که تحت تاثیر بازی آیمار قرار گرفته هست. ستاره بارسلونا در سال ۲۰۱۱ در این باره گفت: هر لحظه اعلام کردم از تماشای بازی او لذت می برم و امیداورم سال ها بتوانیم در تیم ملی کنار هم بازی کنیم. او الگوی من است و خواهد بود.

مسی اخیرا تصویری از کلکسیون پیراهن هایی که از بازیکنان متفاوت دریافت کرده است را انتشار داده است که در آن پیراهن آیمار را در کنار پیراهن خودش دیده می شود.

واژه های کلیدی: لالیگا | پیراهن | والنسیا | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

الگوی لیونل مسی چه بازیکنی است؟

الگوی لیونل مسی چه بازیکنی است؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs